Wycena przedsiębiorstw Gdańsk

wycena przedsiębiorstw gdańskUstalenie faktycznej wartości firmy i jej składników przy zastosowaniu pewnych metod nazywany wyceną. Do jej wykonania wykorzystujemy dane finansowe oraz inne posiadane o firmie informacje. Istotne jest to, aby taka wycena była poparta faktami, ponieważ to od niej zależy pozycja przedsiębiorstwa w negocjacjach. Wycena przedsiębiorstw Gdańsk zależy od pewnych czynników, takich jak, forma prawna przedsiębiorstwa, rodzaj firmy, przedmiot, zakres prowadzonej działalności.

Wskazanie właściwej metody wycena przedsiębiorstw Gdańsk zależy od celu. Najczęściej powodem wyceny firmy jest pojawienie się oferty jej zakupu. Właściciel będzie musiał również wycenić przedsiębiorstwo, gdy będzie potrzebował zweryfikować zdolność kredytową lub zabezpieczyć zadłużenie. Do dyspozycji mamy wiele metod wycena przedsiębiorstw Gdańsk, które mogą wykorzystać w procesie wyceny. To właśnie w oparciu o wybraną metodę mogą oni ustalić wartość składników majątku i wartość firmy. Do metod należy: metoda majątkowa, metoda dochodowa oraz metoda porównawcza.

wycena przedsiębiorstwa GdańskKaże przedsiębiorstwo posiada wymierną wartość. Składają się na nią: suma wartości dóbr ruchomych i nieruchomości, bilans przychodów i rozchodów, a także trudniejsze do wycenienia elementy, takie jak, widza, technologie czy potencjał. Przedsiębiorstwa nie tkwią biernie w systemie gospodarczym. Podobnie jak inne dobra mogą zmieniać swoją wartość, rozwijać się, przechodzić z rąk do rąk lub łączyć się z innymi przedsiębiorstwami np. na drodze fuzji. W pewnych okolicznościach warto przeprowadzić wycena przedsiębiorstwa Gdańsk.

Wycena przedsiębiorstwa Gdańsk potrzebne jest nie tylko przy zakupie i sprzedaży. Pełna, rzetelna wycena pozwala też właścicielom firmy podejmować lepsze decyzje ważne dla przyszłości firmy. Posunięcia, które mogą mieć wypływ na przyszłość firmy warto poprzedzić wycena przedsiębiorstwa Gdańsk, aby zorientować się jakimi zasobami dysponuje firma. Wycena przedsiębiorstwa jest wymagana podczas postępowań podatkowych, likwidacyjnych, upadłościowych oraz układowych. Przedstawiona bankowi pozwala ocenić zdolność kredytową. Jest też niezbędna przed przeprowadzeniem podziału przedsiębiorstwa albo fuzji z innym podmiotem.

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00
Siedziba SpółkiFin-TAX
Kancelaria Doradztwa Podatkowego "FIN-TAX" Brygida Jakobschy
NIP: 5831011115

Spółka Audytorsko-Konsultingowa FIN-TAX Sp.z o.o.
NIP: 9570873155

ul.Wajdeloty 13
80-473 Gdańsk