Biegły rewident Gdańsk

biegły rewident gdańskBiegły rewident Gdańsk zajmuje się przeprowadzaniem czynności rewizji finansowej, a więc audycie finansowym w postaci badania sprawozdań. Ustalamy w ten sposób czy jednostka przedstawia w sposób rzetelny i niewadliwy swoją sytuację finansową, majątkową oraz wypracowany wynik. Podpisanie umowy na badanie sprawozdania powinno odbyć się w terminie, który umożliwi audytorowi udział w spisie z natury. Inwentaryzację można rozpocząć w ostatnim kwartale roku, więc warto już teraz zdecydować o usługodawcy.

Kiedy zdecydować się na współpracę z biegły rewident Gdańsk?

biegły rewident gdańskNa wybór biegły rewident Gdańsk warto zdecydować się w drugiej połowie roku, kiedy przychodzi czas na zastanowienie się nad dokumentacją podsumowującą cały roku. Ustawa o rachunkowości nie wskazuje terminu, w jakim należy wytypować biegłego rewidenta i zawrzeć z nim umowę, jednak wybór podmiotu uprawnionego do zbadania rocznego sprawozdania finansowego jednostki oraz podpisanie umowy na badanie powinny odbyć się w takim terminie, który umożliwi biegły rewident Gdańsk przeprowadzenie niezbędnych czynności związanych z audytem.

Istotne jest rozpoczęcie badania sprawozdania finansowego przed inwentaryzacją roczną. Biegły rewident Gdańsk zobligowany jest do obserwacji spisu natury, o czym spółki często zapominają. Odpowiednio wczesny wybór biegłego rewidenta ułatwi prawidłowe i terminowe przygotowanie sprawozdania finansowego przez jednostkę, a także umożliwi właściwe zaplanowanie badania oraz przeprowadzenie badania wstępnego. Takie działanie pomoże nam zidentyfikować ryzyko i wyeliminować błędy przed ostatecznym terminem sporządzenia rocznego sprawozdania.

Biegły rewident GdańskBadanie sprawozdań finansowych jest czymś więcej niż tylko ustawowym obowiązkiem. To praktyczne rekomendacje dla całego przedsiębiorstwa – niezbędne zarówno dla zarządzających, jak i właścicieli. Biegły rewident Gdańsk kontroluje sprawozdania finansowe przedstawiane przez różnego rodzaju firmy i organizacje. Sprawdza czy zamieszczone w nich informacje są zgodne z prawdą. Dzięki pracy biegły rewident Gdańsk możemy być pewni, że sprawozdania finansowe firm są zgodne z prawdą, a więc można bezpiecznie zainwestować w takie przedsiębiorstwo. Możemy być pewni, że sprawozdania finansowe oddają prawdziwą sytuację finansową sprawdzanego przedsiębiorstwa.

Biegły rewident Gdańsk nie jest po prostu księgowym. To całkowicie oddzielne zawody. Biegły rewident za pomocą różnych metod kontroluje pracę księgowego. Rewident sprawdza czy prowadzona księgowość jest zgodna z prawdą. Oczywiście rewident nie sprawdza każdej pojedynczej transakcji.

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 16:00
Siedziba SpółkiFin-TAX
Kancelaria Doradztwa Podatkowego "FIN-TAX" Brygida Jakobschy
NIP: 5831011115

Spółka Audytorsko-Konsultingowa FIN-TAX Sp.z o.o.
NIP: 9570873155

ul.Wajdeloty 13
80-473 Gdańsk